Vi vil gjøre fire målinger gjennom et dagskift og gjennom to nattskift på 12 timer. Vi ønsker også å ta noen blodprøver av deg for å undersøke om døgnrytmen forstyrres av å jobbe skift.  

For å delta må du jobbe innendørs alle de tre skiftene som du skal delta i prosjektet. Vi trenger derfor ansatte i kontrollrom på SSO eller KS, eller fra Skipning eller i Lab

Måling av søvnlengde, aktivitet og puls gjøres med en Oura smartring, som vi ønsker at du bærer på deg i tre uker av skiftperioden.  

>Les mer om hva studien går ut på.

For å delta i studien oppsøker du kontrollrommet på SSO eller KS. Der finner du en hvit boks med ulike Oura-ringstørrelser. Finn den ringen som passer best på ikke-dominant pekefinger, langfinger og ringfinger. Fyll deretter ut skjemaet på denne siden. Vi vil kontakte deg, og du få mer informasjon om studien og deltagelse. 

> Her finner du STAMIs personvernerklæring.


SafeVR – deltakelse skiftarbeidere

Navn
E-post